ראיון עם Berg

רגע לפני שהוא עולה לטיסה לארה"ב וכמה ימים לפני הסט במיגרנה ביום העצמאות, תפסנו את שלומי ברג לראיון קצר בו הוא מספר על החיבור עם ארמין ואן ביורן, הבמות הגדולות שכבש בעולם ומה מצפה לנו ממנו בהמשך

יום שישי, 28.04.2017 תומר אליהו 0 תגובות

בפברואר האחרון ניגנת בפסטיבל A State Of Trance של ארמין ואן ביורן, שתומך וניגן את המוזיקה שלך בשנה האחרונה, כיצד נוצר החיבור ביניכם?

"החיבור נוצר כשהמנהל שלי, שנמצא בקשרים עם ארמדה, שלח להם את הטראק שלי "Randa". אחרי כמה ימים הם החזירו לנו תשובה שהם מאוד אוהבים את הטראק ורוצים לשחרר אותו כסינגל בארמדה. אני אישית שמחתי מאוד בשבילי וזאת קפיצת מדרגה, לעבוד איתם ובכלל, שארמין מנגן את הקטע בכל מקום אפשרי. בפסטיבל ASOT ארמין ואני גם נפגשנו והוא אמר שהוא תומך בי ואוהב את המוזיקה שלי. כרגע אני יכול להגיד גם שזה לא יהיה הריליס האחרון שלי בארמדה, צפו להרבה הפתעות."

ישראל תמיד נחשבה למעצמת טראנס עולמית אך נדמה כי בשנתיים האחרונות קורה כאן משהו חדש ויותר ויותר אמנים ישראלים כובשים את הבמות ומצעדי המוזיקה, מה השתנה לדעתך ומה מייחד את היוצרים הישראלים?

"אני אישית חושב שבגלל שהמוזיקה בימינו ירדה ב-BPM ונהייתה קצת יותר מסחרית, אם זה בא ממובן של שירים, זה פתח עולם חדש של אפשרויות לפסייטראנס. הרי ידוע שהפסייטראנס הומצא על ידי ישראלים, ואנחנו אלו שמחזיקים אותו. היופי פה הוא גם שהיוצרים הישראלים תומכים אחד בשני והולכים קדימה בתור קבוצה, וזה מה שמחזק אותנו ועוזר לנו לעלות גבוה."

ביום העצמאות תנגן לצד בלסטויז בפסטיבל מיגרנה, תרמוז לנו קצת למה לצפות מכם?

"איזו חגיגה הולכת להיות! אני וקובי חברים מאוד טובים ואנחנו תמיד רצינו לעשות בק טו בק ביחד ועכשיו זה מגיע ואנחנו ממש מחכים לזה. אני מעדיף לא לגלות יותר מדי על הסט שיהיה, אבל מה שאני כן יכול להגיד זה שאנחנו מנגנים הרבה מוזיקה חדשה וטובה ואני יכול להבטיח לכם שזה הולך להיות סט השנה."

ניגנת באינספור במות בעולם, יש חוויה יוצאת דופן מעל כולן? מהו שיא הקריירה שלך עד עכשיו?

"ניגנתי בבמות גדולות כמו Dreamstate בלוס אנג'לס, Tribe בברזיל, Burning Mountain בשוויץ, Airbeat One בגרמניה וכו'. אני יכול לומר לך שהמסיבה שמבחינתי הייתה שיא הקריירה הייתה המסיבה בברזיל שנקראת טרייב. 50 אלף איש משוגעים שבאים לעשות קרחנה רצינית ברחבה וזה דברים שלא רואים כל יום."

מי הם האמנים המהווים את ההשראה הכי גדולה עבורך?

"שאלה מעולה. אני בעיקרון אוהב לשמוע הכל. אני לוקח מכל אחד איזו השראה קטנה, אבל בגדול אני לא חושב שאני יכול להצביע על אמנים מסויימים. כולם היום מוכשרים וטובים.

ויש אמנים ספציפיים שאולי תרצה לשתף עימם פעולה?

"שיתוף פעולה עם אינפקטד מאשרום יכול להיות דבר מעניין לדעתי, זה סגנון שתמיד התחברתי אליו."

יש טראק בולט שהכניס אותך לראשונה לטראנס?

"בוא נגיד ככה, הטראק שמבחינתי עשה את המהפך אצלי, כשכבר ידעתי שאני מתחיל לראות תוצאות מעבודה קשה באולפן, היה בזמנו רימיקס לאינטרסיס שעשיתי. האמת שאני חושב שזה יפתיע גם אותם אבל לפני בערך 7 שנים זכיתי בתחרות רימיקסים של אינטרסיס, עוד לפני שהפרוייקט "ברג" היה קיים וזה בשבילי עשה את המהפך הגדול וזה שגרם לי לתת פוש חזק יותר במוזיקה."

מה צפוי לנו מ-Berg בהמשך 2017?

"אני בקרוב אשחרר טראק חדש בשיתוף עם אלוק הברזילאי, עדיין מחפשים תאריך וגם שם, אז אם יש הצעות תשתפו. בנוסף עובד כרגע על טראק עם בריאן קארני (Bryan Kearney) ועוד כמה קטעים סודיים שעדיין לא יכול לחשוף."

מצפים לזה. לסיום – תרצה לחלוק טיפ קטן לאמנים ויוצרים צעירים לפני פריצה?

"במוזיקה הדבר הכי חשוב זה להיות סבלני. לא הכל קורה בשניה וזה לוקח זמן, אז להיות סבלני ולא להתאייש. בנוסף גם הייתי ממליץ ליוצרים צעירים להשתמש המון במדיה החברתית, זאת שיטת השיווק הטובה ביותר שקיימת היום. לפרסם מוזיקה במדיה החברתית ולנסות להגיע עם זה לכמה שיותר אוזניים, זאת מתנה שכל אמן מתחיל יכול לקבל, אז תשתמשו בזה.

ברג יגיע לנגן סט בק2בק עם בלסטויז במסיבת יום העצמאות של "מיגרנה" לצד אסטריקס, ריטמו, בליס, רייזינג דאסט ועוד. לפרטים וכרטיסים לחץ כאן