פורסמה רשימת 100 הדיג'יים המובילים לשנת 2015

במסיבה חגיגית באמסטרדם, פורסמו תוצאות הסקר של דיג'יי מאג

יום שבת, 17.10.2015 רון שטיימן 0 תגובות

כמידי שנה, בחודש אוקטובר, מפורסמות התוצאות של הסקר ל100 הדיג'יים ה'מובילים' על פי המגזין הבריטי דיג'יי מאג (Dj Mag). התחרות פתוחה לכל דיג'יי ברחבי העולם להשתתף, כאשר כל אדם יכול להכנס ולמנות את 5 הדיג'יים שאותם בחר. בעבר הסקר התבצע על ידי כניסה לאתר המגזין ואישור בחירה לאחר קבלת מייל, פעולה מסורבלת כשל עצמה.

בשנים האחרונות הסקר נפתח למשתמשי הפייסבוק והביא לפשטות בהצבעה כמו גם לזמינותה. הסקר מושמץ משנה לשנה, כשרוב הביקורות מופנות לכסף הגדול המיועד לקמפיינים מאסיבים בכל רחבי הרשת.

"מרגיש כמו מירוץ לנשיאות ארצות הברית, קמפיינים משומנים ויקרים"

אמר אחד הדיג'יים בהתייחסו לסקר. אולם צריך להבין, הסקר מסמל את מדד הפופולריות בלבד. אם לא מדובר בפרס מקצועי של ממש, מדוע כל הדיג'יים עמלים קשה כדי להיות מדורגים גבוה ככל שאפשר?

הסיבות לכך פשוטות, כסף. לא יככבו בתוצאות הסקר דיג'יים מעולם הטכנו, קיים יצוג מינמלי להאוס, ויצוג הולך ונסוג של הקלאב טראנס. אולם דבר אחד בטוח, בעולם החדש, עולם הפסטיבלים והEDM, פופולריות היא שם המשחק.

דיג'יי אשר מדורג גבוה בדירוג יהנה מריבוי הופעות וזינוק אדיר בקריירה מהבחינה המסחרית, מה שמוביל תמיד לאותה נוסחה מעצבנת. דיג'יים שמרוויחים המון כסף הם אלה שיש להם לשפוך הרבה כסף ומשאבים על קמפיין יקר, הם אלה שידורגו גבוה במצעד. הם אלה שירוויחו עוד ועוד הופעות.

לבריאות? לא בטוח, הדיג'יים מהדרג השני בקושי מתקיימים כלכלית ויותר גרוע, בנוסחה הזאת הכסף אמנם עוצמתי, אבל המוזיקה חלשה מאוד.

הוכחה מצוינת לתאוריה הזאת, היא ההשוואה בין דירוג הדיג'יים לבין הרשימה שפורסמה על ידי פורבס לגבי הדיג'יים שהרוויחו הכי הרבה כסף בשנת 2015. הרבה דיג'יים חופפים? אמרנו לכם.

יש זוכה חדש בסקר, הארדוול מפנה את הפיסגה לטובת שניים, האחים מבלגיה, דימיטרי וגאס ולייק מייק שחייבים את הקריירה שלהם לפסטיבל הבלגי טומורולנד שהפך לפסטיבל האלקטרוני הגדול בעולם.

A photo posted by DJ Mag (@djmagofficial) on