חואן ורדרה – Juan Verdera

טראנס מרפא את הגוף והנשמה וחואן ורדרה הספרדי אהוב הקהל הוא ההוכחה החיה לכך כבר 3 עשורים

יום שני, 04.09.2017 מערכת ניוזיק 0 תגובות

חואן ורדרה פרננדז (Juan Verdera Fernandez) המוכר גם בתור השם שמאחורי הפרוייקט המיתולוגי Muses Rapt, הוא מפיק טראנס, גואה ואמביינט מספרד עם קריירה אגדית בת מעל שלושה עשורים. ורדרה נולד ב-1961 ובגיל 14 החל להתנסות לראשונה בכלי מוזיקה – כינור ומנדולינה. כבר בתחילת שנות ה-80 הוא גילה את הרוק והפאנק כשעבד כנגן קלידים בלהקות פאנק כמו למשל (Derribos Arias, Libre Sonido Directo (L.S.D שהשתמשו במכונות תופים אלקטרוניות ובגיטרות כדי ליצור שילוב סאונד פאנק-תעשייתי. עד מהרה עבר לאי הספרדי המפורסם איביזה, שם עבד גם כפרומוטר של הופעות ולהקות ואת כספו השקיע באולפן הקלטות במדריד (ובהמשך אולפן נוסף באיביזה), בו החל לכתוב יצירות מקור משלו, קטעי טכנו אקספרימנטלים.

בהופעתו הראשונה אי פעם באוויר הפתוח תחת כיפת השמיים שהתרחשה בהודו, הוא התאהב לראשונה ב"גואה טראנס" והחליט להקדיש את זמנו ליצירת טראנס. בהמשך קיבלו חייו תפנית חדה כשגילה שהוא חולה בסרטן ורופאיו ייעצו לו להתחיל בטיפולים כימותרפיים אינטסיביים. במהלך הטיפולים, חואן מצא שלווה והקלה בעזרת מוזיקת הטראנס. תוך כדי אחד מטיפוליו הוא סיפר שחווה פרץ השראה יוצא דופן, שליווה אותו גם לאולפנו הביתי. תחת השראה זו הוא כתב את הטראק המפורסם ביותר שלו – "Spiritual Healing".

לאחר שיחרור הסינגל הרשמי, הוא החל בדרכו להחלמה, מאז עברו כ-20 שנה ומצבו הבריאותי טוב. לאחר הטראק המדובר הגיעו עוד 7 קטעים נוספים שיצרו יחד אלבום ראשון מופלא שעד מהרה מכר מעל 10,000 עותקים ברחבי העולם, הישג מרשים לסגנון וסאונד אקספרימנטלי מאוד לאותם זמנים (שנות ה-90). הוא אירגן אינספור מסיבות טראנס באיביזה ואפילו פתח מועדון טראנס אקסקלוסיבי שנקרא Bes. השמועה התפשטה וחואן החל לקבל הזמנות להופיע בכל רחבי העולם, כשבין המקומות הראשונים להזמינו היתה ישראל.

רק בשנת 2005 הוא שיחרר את אלבומו השני – "The Muses Rapt – You" בלייבל שלו – Ibiza Music, אלבום שהופץ גם הוא בכל העולם וכך גם אלבומו השלישי ב-2008 – Galactic Love. ב-2009 חואן פתח בית ספר למוזיקה "La Magia del Tono" באיביזה ומדריד.

ב-2012 הוא משחרר את האלבום Human וב-2014 אלבום נוסף בשם The Eleusinian Mysteries.

חואן ורדרה ידוע בקרב קהילת הטראנס הבינלאומית כאחד האמנים שמתחברים הכי טוב לקהל, ממש עושה איתם אהבה כשהוא על הבמה. המוזיקה הייחודית והמלודית שלו, סאונד האולדסקול הישן והטוב, מוציאים משהו אחר מהרחבה בכל מקום בו הוא מופיע. הוא גם נחשב לאחד האטרקציות האהובות על קהל הטראנס ומסיבות הטבע בישראל, איתם הוא מנהל רומן ארוך טווח כבר כמעט 3 עשורים.

כמה מהקטעים הבולטים של חואן ורדרה – The Muses Rapt:

חואן ורדרה חוזר לישראל